Webceo Sağlık Türkiye Obezite Merkezi – Dr Yunus Topal

Türkiye Obezite Merkezi – Dr Yunus Topal

0
23

Türkiye Obezite Merkezi, Bununla birlikte daha sonraki zamanlarda hastaların insülin salgılama kapasitesindeki azalma nedeniyle Tip 1 diyabetli kişilerde ve Tip 2 diyabetli kişilerde özel koşullar altında kullanılmalıdır. İnsülin tedavisi Tip 2 diyabetli hastaların yaşam boyunca ihtiyaç duyabileceği bir tedavi şeklidir ancak başlangıçta ilk tercih edilen tedavilere dahil değildir. Ne kadar mobil olursanız o kadar çok kalori tüketebilirsiniz. 1 kilo yağ yakmak için 8000 kalori harcamanız gerekir. Şırnak 2011 yılında silopi’de askerlik hizmetini tamamladı. Transit Bipartisan Cerrahisi Diyabet Cerrahisidir. Sleeve gastrektomi tüpü mide + Transit bipartition cerrahisi 2012 yılında Sergio Santoro tarafından bilim dünyasına ilk kez tanıtılan nispeten yeni bir cerrahi tekniktir.

Türkiye Obezite Merkezi

Dr Yunus Topal, Transit bipartisan şeker cerrahisi olarak bilinen Transit bipartisan operasyonunda tüp mide ameliyatından sonra ince bağırsağın son kısmı mideyle birleştirilir ve ikinci bir yol oluşturur. Gastrik bypass ameliyatı mide fundus gelen açlık hissi veren hormon salgılayan mide kısmı kaldırarak içerir.Gıda doğrudan mideden ince bağırsağın sonuna ulaştığında peptid-hem doygunluk ve neden insülin serbest hissi sağlar ve kan şekeri düzenini sağlamak salgılanan yararlı hormonlar şeklinde. Ameliyat Nasıl Yapılır. İlk olarak bir tüp mide operasyonu yapılır. İnce bağırsağın kalın bağırsak ile birleşmesinden 100 cm işaretlenir. Daha sonra buna ek olarak 150 cm daha küçük bağırsak 250. CM kesilir.

Dr Yunus Topal

Kesilen alt uç oluşturulan tüp mide ile birleştirilir ve üst uç daha önce 100 olarak işaretlenir. cm ile birleştirilir. Bu işlem obezite ve aşırı kilo olan ve kan şekeri ve obezite hastalarını ileri düzeyde insülin direnci ile düzenleyemeyen tip 2 diyabet hastalarına uygulanabilir. Ameliyattan sonra hastanın ameliyattan önce hastaneye kaldırılmasıyla birlikte toplam 4 ila 7 gün boyunca hastaneye kaldırılması gerekebilir. Ameliyattan iki hafta sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

Türkiye Obezite Cerrahisi

Sindirim sistemi geçiş bipartisanship tamamen değişmediğinden hastaların %95’i ameliyattan sonraki dönemde ek takviyelere veya vitaminlere ihtiyaç duymaz. Deşarj sırasında önerilen beslenme ve ilaç programına uymak gereklidir. Diyabet iyi kurulmuş uygun hastalarda şeker cerrahisi nedeniyle kesin olarak tedavi edilebilir. Beslenme başladığında ameliyattan sonraki ilk günlerde iyileşme belirginleşir. Üçüncü ayda HbA1c değerleri çok kolay anlaşılabilir. Transit iki partili cerrahinin avantajı yaşam için mineral kullanmak zorunda olmamanızdır çünkü yiyeceklerin emilmesi bunun bir parçası değildir. 2010-2016 yılları arasında Taksim eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here