Toz Boya ve Emaye Sistemleri – Strong 3000

0
8

Toz Boya Sistemleri, Korona tipi tabancada, tabancayı terk ederken tabancanın ucunda bulunan yüksek voltajlı bir elektrot sayesinde toz elektrostatik olarak negatif olarak şarj edilir. Boyanacak parça topraklandığından, elektrostatik olarak monte edilen boya parçaya kolayca yapışır. Bununla birlikte, bazen Faraday etkisi çok girintili ve çıkıntılı parçalarda ortaya çıkar ve çukur alanlarına tozun girmesi sorunlu olabilir.

Toz Boya Sistemleri

Emaye Makinaları Bu durumlarda Tribo tipi tabancalar kullanılır. Bu tip tabancada boya, sadece yüksek gerilim uygulaması olmaksızın sürtünme ile pozitif yük ile yüklenir. Kabartma tozu, boyaya uygulanan fırın parçasına konur. Bu aşamada parça, boya özelliklerinde verilen zamana ve sıcaklığa maruz kalır. Boya Bu sıcaklıkta eriyecek ve düz bir yüzey oluşturacak ve daha sonra tedavi edecektir.

Emaye Makinaları

Emaye Sistemleri, Bu sürenin sonunda parça fırından çıkarıldıktan sonra boyama işlemi tamamlanır. Toz boya ürünleri genellikle 10 dakika içinde 200 derece tedavi. Bununla birlikte, burada bahsedilen 10 dakikalık sure, parça 200 dereceye ulaştıktan sonra başlatılır. Elektrostatik toz boya tekniğinin proses verimliliği toz Boyadaki malzeme kullanım verimliliği %100’e yaklaşmaktadır.

Emaye Sistemleri

Emaye Kaplama Ekstra püskürtülen toz parçacıkları geri kazanılır ve yeniden kullanım için boyama sistemine geri gönderilir. Sonuç olarak, toz boyama ıslak boya ile karşılaştırıldığında 1/2 ila 1/3 daha az malzeme gerektirir. Toz boyalar, yaş boyalarının aksine” kuru ” katı %100 film oluşturan malzemelerdir.

Emaye Kaplama

Boiler Emaye, Onlar kür fırını çıkana kadar toz boya aslında boya değildir. Boyanacak malzemeler topraklanır, böylece yüklü parçacıklar eriyip kürleme fırınlarında birbirine yapışır ve pürüzsüz, dayanıklı ve kaliteli bir kaplama oluşturmadan önce malzemeyi tutmalarına izin verir. Toz boyalar termoset (ısı ile kürlenir) ve termoplastiktir.

Boiler Emaye

Soba Emaye, Boyalar toz tedavi ısı en yaygın olarak kullanılan toz boyalardır. Kür işlemi sırasında, geri dönüştürülemez bir kimyasal değişime uğrarlar ve tekrar ısıtıldıklarında tekrar eriyip sıvı hale gelmezler. Termoplastik toz boyalar soğutulduklarında tekrar tekrar ısıtılabilir ve eritilebilir, katılaşırlar.

Soba Emaye

Özellikle en zorlu performans gereksinimlerinin olduğu yüksek film kalınlığına sahip uygulamalar için uygundur. ELEKTROSTATİK TOZ BOYA NEDİR? Elektrostatik toz boya, solventsiz bir yüzey kaplama yöntemidir. Kaplama malzemesi, son boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya parçacıklarıdır. Toz boya boya özel boya tabancaları ile atılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here