Webceo Sektörel Toz Boya ve Emaye Makinaları, Tabanca Hizmetleri

Toz Boya ve Emaye Makinaları, Tabanca Hizmetleri

0
13

Toz Boya Makinaları, Tüm dünyada uygulanmaya başlandığından çekiciliğini arttırarak sürdürülmeye devam eden kaliteli bir toz boya fabrikasında toz boya kalitesini elde edebilir ve sağladığı kolaylıktan vazgeçemeyen sürekli olarak geliştirilmekte olan yeni tekniklerle bugün kullanabilirsiniz. Day Ka makina son teknolojide toz boya uygulama kabinleri üretmekte ve üretmeye devam etmektedir.

Toz Boya Makinaları

Emaye Kabinler, Day ka makina boyanacak parçanın özelliğine göre günlük renk değişikliğine uygun boyama kabinleri üretmekte ve müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu temizleme işleminden sonra fosfatlama genellikle gereklidir. Bununla birlikte mimari uygulamalar için kullanılan alüminyum profiller için kromik asit çözeltisini geçmek daha iyi sonuçlar verir. Boya uygulaması toz boya uygulaması elektrostatik tabanca ile gerçekleştirilir. Bu amaçla iki tip tabanca mevcuttur corona ve tribo.

Emaye Kabinler

Emaye Tesisleri, Korona tipi tabancada tabancayı terk ederken tabancanın ucunda bulunan yüksek voltajlı bir elektrot sayesinde toz elektrostatik olarak negatif olarak şarj edilir. Boyanacak parça topraklandığından elektrostatik olarak monte edilen boya parçaya kolayca yapışır. Bununla birlikte bazen Faraday etkisi çok girintili ve çıkıntılı parçalarda ortaya çıkar ve çukur alanlarına tozun girmesi sorunlu olabilir. Bu durumlarda Tribo tipi tabancalar kullanılır.

Emaye Tesisleri

Emaye Tabancaları, Bu tip tabancada boya yüksek voltaj uygulamadan sadece sürtünme ile pozitif yük ile yüklenir. Kabartma tozu boyaya uygulanan fırın parçasına konur. Bu aşamada parça boya özelliklerinde verilen zamana ve sıcaklığa maruz kalır. Boya Bu sıcaklıkta eriyecek ve düz bir yüzey oluşturacak ve daha sonra tedavi edecektir. Bu sürenin sonunda parça fırından çıkarıldıktan sonra boyama işlemi tamamlanır. Toz boya ürünleri genellikle 10 dakika içinde 200 derece tedavi.

Emaye Tabancaları

Filtreli Kabinler, Bununla birlikte burada bahsedilen 10 dakikalık sure parça 200 dereceye ulaştıktan sonra başlatılır. Toz boya tekniğinin proses verimliliği toz Boyadaki malzeme kullanım verimliliği %100’e yaklaşmaktadır. Ekstra püskürtülen toz parçacıkları geri kazanılır ve yeniden kullanım için boyama sistemine geri gönderilir.

Filtreli Kabinler

Sonuç olarak toz boyama ıslak boya ile karşılaştırıldığında 1/2 ila 1/3 daha az malzeme gerektirir. Toz boya otomasyonunu kolaylaştırır üç önemli faktör toz boya otomatik uygulama için uygun çözümler sunar elektrostatik yöntem sargı etkisi yaratır ve toz ürün üzerinde homojen bir şekilde kaplanır. Toz boya ile köşelere ve girintilere ulaşmak kolaydır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here