Strong 3000 – Toz Boya Tesis ve Ekipmanları

0
24

Toz Boya Ekipmanları, Bu sistemin avantajı makineye girebilen boyuttaki malzemenin hızla ve ekonomik olarak kumlanabilmesidir. Profil kumlama makinesi levha kumlama makinesi kumlama makinelerinin sayısı ile boşuna çözümler üretiyorsunuz. Büyük malzeme kumlanmış edilemez bir dezavantaj. Bu nedenle Faraday kafes etkisi de toz boya uygulamalarında yer almaktadır. Bununla birlikte Parlama ile ilgili yangın riski yoktur.

Toz Boya Fırınları, Öte yandan toz boya yayılma kalitesinin tane büyüklüğüne bağlı olarak yaş boya daha azdır. Buna ek olarak toz boya uygulamalarında yaş boyası gibi basit bir tabanca temizliği ile yeni renk uygulamak mümkün değildir. Bugün hemen hemen tüm toz boyalar elektrostatik boya ile uygulanır. Elektrostatik toz boya uygulamalarında toz parçacıkları aşağıda açıklanan iki yöntemden birinde elektrikle şarj edilebilir.

Toz Boya Tesisleri, Baz 100 Gümüş 200 altın 300 Serisi nozul içine yerleştirilen eksi Sarba teknik cihazlarından oluşur. Yeni nesil tasarım ve teknoloji ile akım ve gerilim değerleri otomatik olarak ayarlanabilir. Bir kontrol sistemi ile inşa edilmiştir. Bellek fonksiyonları ile ilk katman boyama 2 katmanlı boyama grift yüzey boyama ve metalik boyama seçenekleri ile bir sistemdir.

Toz Boya Tabancası, Bu üretim teknikleri ile Faraday elektrostatik boyama yaparken kafes etkileri ve statik enerji geri iyonlaşma en aza indirmek için donatılmıştır. Bugün toz boya cihazları ile boyama ürünleri süreci çok daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu noktada STR her ürün yüzeyi için tüm üretim bantları ile Strong3000 I geliştirerek en iyi boyayı sağlar. Elektron toz boya tabancası ile ürün yüzeyinde boyanın uzun süreli kalıcılığını sağlamak mümkündür. Tüm yüzey boyunca eşit ve verimli bir şekilde yayılır.

Boya Makinası, Bu şekilde boya herhangi bir noktaya kuvvetle yerleştirilebilir. Bununla birlikte üretim şirketlerin ihtiyaçlarına odaklanarak toz boya dolabında gerçekleştirilir. Kabin modüler ve kurulumu ve genişletilmesi kolaydır. Standart boyutlarda üretilebilir ve ihtiyaca göre özel imalatta yapılabilir. Lamel filtreli elektrostatik toz boya kabinlerinde kullanılan Alman hv filtreleri sayesinde 1 mikrona kadar toz boya parçacıkları tutulur.

Kurutma Fırını, Kolay sabit renk değişimi için lamel filtre kabinleri tercih edilir. Fandan emilen toz parçacıkları lamel filtreli elektrostatik toz boya kabinlerinde filtreye yapıştırılır. Filtreye yapışan toz parçacıkları otomatik Patlatma valfleri vasıtasıyla Kabine dökülür. Kabine dökülen toz parçacıkları kabinin altında bulunan elek sistemine aktarılır ve daha sonra safsızlıkları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here