İngiltere Konsolosluğu İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi Nasıl Alınır? – CSS Legal

0
25

Şirket içi transfer sonucu aynı şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Konsolosluğu nezdinde yapılan İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’dir. CSS Legal İngiltere vizesi alanında uzman kadrosuyla beraber şirket içi transfer vizesi başvurusu yapmak isteyen müşterilerini tüm gereksinimler doğrultusunda bilgilendirmektedir.

Bu vizeye başvuru yapmayı düşünen başvuru sahiplerinin öncelikle bu İngiltere vizesi türünün şartlarını yerine getirmeleri gerekir. Bu şartlar şöyledir:

  • İngiltere ve Türkiye’deki şirketlerin sahibi aynı kişi olmalı ya da bir şirket diğerinin alt kolu olmalıdır.
  • Başvuru sahibi bahsedilen iş yerinde başvuru tarihinden itibaren geriye doğru en az 6 aydır çalışıyor olmalıdır. Eğer ki yapılacak transfer uzun dönemli olacaksa, kişinin en az 1 yıllık süreyle aynı şirkette çalışıyor olması gerekir. Bu görevlendirme süresi şirket yönetiminin kişiye vereceği İngiltere’deki görevin amaç ve süresine göre belirlenecektir.
  • Başvuru sahibi transfer yapılacak şirkette %10’dan fazla hisse sahibi olmamalıdır.
  • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler  kesinlikle devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar. Bu nedenle İngiltere’de geçinebileceklerini başvurularında göstermelidirler.
  • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra başvuru sahibi 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmalıdır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hususunda CSS Legal Danışmanlık ile irtibata geçilebilir.
  • Şirket içi transfer yapmak isteyen kişiler puanlama sistemine tabi tutulur ve 50 puanın sağlanması gerekmektedir. Ancak İngiltere şirket içi transfer vizesinde diğer İngiltere çalışma vizesi türlerinin aksine İngilizce yeterliliği şartı aranmamaktadır.

CSS Legal şikayet edilen bazı İngiltere çalışma vizelerinin başvuru şartlarının zorlayıcı ve detaylı oluşuna karşı, danışanlarının bilmesi gereken tüm hususları kendilerine dikkatle bildirmekte ve vize reddi alınma ihtimalini en aza indirmektedir.

Şirket İçi Transfer için İngiltere Vizesi’ne yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması gereken zor ve karmaşık başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların CSS Müşavirlik danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek İngiltere vize reddi durumuna itiraz ederek sonucu değiştirmede önemli bir rol oynayacaktır. CSS Legal yorum ve analiz gerektiren İngiltere vize reddi sebepleri ve vize reddine itiraz etme noktasında danışanlarının vizelerini olumluya çevirmek adına önemli bir rol oynamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz (idari itiraz ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvuruları için  CSS & Co Legal Services ile irtibata geçilebileceği gibi, İngiltere’de eğitim almak isteyen kişiler ise Student Portal International ile iletişime geçerek eğitim programlarına katılabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here