Webceo Sanayi İkbal Denizcilik – Gemi Donatım ve Borulama Hizmetleri

İkbal Denizcilik – Gemi Donatım ve Borulama Hizmetleri

0
34

Gemi Donatım, Veya başka bir neden sonra su üstünde kalan gövde ihlali toplamak için benzer eylemler gerçekleştirirken gövdeye onarımları gerçekleştirmek için bir gemi tutum değiştirme vardır. Tipik bir balast su arıtma sistemi çift gövdede veya dökme yük taşıyıcılarında kanat tankları olarak çift alt veya boşluk alanlarında bulunan tanklardan oluşur. Bazı gemilerde balast tankları bulunabilirkargo depoları arasında savaş gemisi. Pompalar birçok gemide pompaları kullanmadan çekilerek balastın çift alt tanklara alınması mümkün olmasına rağmen suyu girişlerden seçilen balast tanklarına taşımak için kullanılır.

Gemi Donatım

Borulama, Tanklar suyun üstten tanklara girmesini önlemek için genellikle geri dönüşsüz bir valf ile borularla doldurulduğu için havayı serbest bırakmak için bir araç ile donatılmıştır. Gemi boyutuna ve türüne bağlı olarak pompa sayısı değişebilir büyük gemilerin genellikle iki tane vardır. Pompalar genellikle tüm tankları idare edebilir ancak genellikle bir tankın sancak tarafındaki tankları ve diğer liman yan tankları ihtiyaç veya arıza zamanları hariç.

Borulama

Ballast Treatment System, Hiçbir arıtma sisteminin takılmadığı balast suyunun filtrasyonu oldukça ilkel olabilir ve gemilerin drydockings veya balast tankı temizliği arasındaki dönemde çok miktarda tortu toplaması nadir değildir. Geminin taşıma kapasitesini azalttığı için tortu istenmemektedir ve daha büyük malzemenin sürekli hareketi tankların hasar görmesine ve israfına neden olabilir. Aynı zamanda invaziv türler için verimli bir üreme alanı sağlar. Bir balast su arıtma sistemi olmadan inşa gemilerde bir balast su arıtma sistemi uydurma balast sisteminin bileşenleri için uzay gereksinimleri azdır.

Ballast Treatment System

Buna karşılık tedavi sistemleri makine alanında mevcut alan üzerinde oldukça büyük talepler yapabilirsiniz. Bu yeni binalar için mevcut gemilerden daha az bir sorun olabilir çünkü bina aşamasında yüklü olmasa bile bir balast su arıtma sistemi için boşluk rezerve edilebilir. Sözleşmede yer alan yeni binalar için son başvuru tarihlerinden etkilenebilecek tüm gemilerin küçük bir sayı muhtemelen yapmamasına rağmen bununla birlikte akılda tutulması gerektiği söylenebilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here