Gündoğdu Asfalt

0
18

Renkli Desenli Asfalt Yapımı, İki yönlü yollarda yolun her iki tarafında motorlu araç trafiğiyle aynı yönde; ve bunun bisiklet yolları olamayacağı kısımlarda engelli insanlar tarafından kullanılan ve hız sınırı içinde olan araçlar tarafından da kullanılır. Korunan alanlarda ve korunan alanlarda kültürel ve doğal mülklerin korunmasının planlanması ve uygulanması No Kanununa uygun olarak yürütülmektedir.

Renkli Desenli Asfalt Yapımı

Dekoratif Asfalt, Kültürel ve doğal mülkiyet korunması. Koruma amaçlı kalkınma planlarında herhangi bir hüküm yoksa bu düzenlemenin hükümleri uygulanacaktır. Kaldırımda bir bisiklet yolu kurulursa bisiklet yolu haricinde kaldırım genişliği ts 12576 için minimum koşullar sağlanır. Yenilenebilir enerji sistemleri bisiklet yol kaplaması ve aydınlatmada kullanılabilir. Bölüm üç bisiklet yolları tasarım ve inşaat kuralları yaya kaldırımına bisiklet yolları yol yüzeyi seviyesinde veya yol yüzeyi ile kaldırım seviyesi arasında olabilir ancak kaldırım ile aynı seviyede değildir.

Dekoratif Asfalt

Bisiklet Yol Yapımı, yaya asansörü araç tarafında tek şeritte gerçekleştirilirse bisiklet yolu şeridi genişliği TS 9826 standardında belirtildiği şekilde en az 130 cm genişliğinde tasarlanmıştır ve araç tarafında 50 cm genişliğinde emniyet mesafesi Ek 1 Şekil 1 de bırakılır . Bisiklet yolları tasarımında da belirtilen şekilde kaldırım tarafında kalan manevra payı daralmış bisiklet yolu uygulaması için kaldırımda yapılacak.

Bisiklet Yol Yapımı

Renkli Baskı Asfalt, Bisiklet yolu yolda güvenlik mesafesiyle en az 160 cm genişliğinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu genişlik dar yaya kaldırımlarında tek şeritli bisiklet yolunun yapımında her iki taraftaki manevraları azaltarak en az 140 cm uygulanabilir . Kaldırımın genişliği bisiklet yolu nedeniyle 150 cm den az değildir. Garaj ve bahçe girişleri gibi motorlu araçlar bisiklet yollarının kaldırımın kısa süreli ortak kullanım alanına sahip olduğu noktalardan ayrı olarak kırılmaması için tasarlanmıştır.

Renkli Baskı Asfalt

Kaldırımın araç tarafına iki şeritli bisiklet yolunun şerit genişliği Ek 3 te gösterildiği gibi ek 1 de gösterildiği gibi üç farklı şekilde yapılır. Kaldırımın genişliği mevcutsa güvenlik için bisiklet ve araç yolu arasında yeşil bant koymak durumunda uygulanacak önlemler TS 9826 da belirtildiği gibi ek 1 de gösterilir. Bisiklet yolu yaya kaldırımına yapıldığında bisiklet yolu yaya kaldırım yolunun yanına yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here